Верни и лојални кон Вардар, група „Комити“ отидоа и во Брвеница да навиваат за Вардар!!! (Фото)

Екипата на Вардар славеше со 0-2 на гостувањето кај Руфеја во 1/16 од Купот на Македонија.

Како што забележавме на социјалната мрежа „Facebook“, осамна слика на која се гледа дека најверни навивачи на тимот од Скопје отишле да го бодрат својот омилен тим и на мечот во Брвеница.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: