Поради допинг суспендирани двајца аргентински фудбалери

Фудбалскиот сојуз на Аргентина, поради позитивен допинг тест суспендира двајца фудбалери.

Суспендирани се играчите на Њуелс Олд Бојс и Арсенал, Лукас Бернарди односно Густаво Каналес.
Овие двајца биле позитивни на допинг тестот, по натпреварите кои се одиграле во октомври и ноември годинава.
Бернарди е поранешен репрезентативец на Аргентина, тој седум години има играно за Монако, со оваа екипа во 2004 година играше и во финалето во Лигата на шампиони.
Каналес е аргентински фудбалер, кој минатата година прифати да игра за репрезентацијата на Чиле.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: