Пепе краткорочно го изгуби своето помнење

По судирот со глава со својот клубски колега Икер Касиљас во 41 минута, Пепе бил сосема изгубен и не ги препознавал некои од своите соиграчи.
Докторите на Пепе му забраниле да гледа ТВ, да користи компјутер, да телефонира по телефон и да прима посети. Само неговиот тимски колега Роналдо успеал да го посети.
29-годишниот фудбалер ќе го пропушти дуелот во четвртокот во кој Реал Мадрид го игра против Барселона.
Му посакуваме на Пепе што побрзо да заздрави и да се врати на фудбалските терени.
По судирот со глава со својот клубс

Пронајдете не на следниве мрежи: