Лапорта: Гвардиола се враќа во 2013 година

Поранешниот претседател на Барселона Лапорта изјави дека поранешниот тренер на клубот Пеп Гвардиола во 2013 година повторно ќе почне да работи.

Гвардиола го препушти тренерското место на крајот на минатата сезона на Тито Виланова, бидејќи сакаше да се одмори.

„Мислам дека Пеп ќе се врати на тренерската работа следната година. Тој има прекрасен карактер, многу јасни идеи и многу е паметен”, рече Лапорта.

Макфакс

 

Пронајдете не на следниве мрежи: