Есма и Влатко Лозановски на Евровизија во 2013

Loading...

Конечно и дојде крај на дилемата, кој остана да го испратиме на Евровизија во 2013-та.Пулс 24 ви открива дека македонската музичка легенда Есма Реџепова и актуелната ѕвезда Влатко Лозаноски ќе ја претставуваат Македонија на изборот за песна на Евровизија 2013 година.

 

Фестивалот ќе се одржи во мај идната година во Малме, Шведска.

Веста попладнево ја објави „План Б“ продукција на својот Фејсбук профил.

loading...