Одговор до Заев: Пукај бе Заев,пукај!

Loading...

По изјавата на опозицискиот градоначалник на Стумица, Зоран Заев дека ќе има пукање, еве што му одговори народот. (види фото)

 

Заев заедно со лидерот на опозицијата Бранко Црвенковски, ја поддржува политиката на насилство и протести, што лидерот ја води овие неколку дена. Заедно со него, тој беше на вечерните протести кои се случуваа на 23-ти овој месец, како и на протестите пред Собранието на 24-ти декември кога ситуацијата беше навистина напната и во секој момент можеше да ескалира во немири помеѓу групата поддржувачи на опозицијата и народот кој ја бараше свеста на Црвенковски да попушти и да дозволи да се донесе Буџетот за 2013-та година. 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

loading...
Loading...