Роки на чекор до Интер

Напаѓачот на екипата на Лацио, Томазо Роки, во јануарскиот преоден трансфер-период ќе се пресели во тимот на Интер.

Фудбалерот кој и сам инстистираше кај челниците на Лацио да му дозволат да направи трансфер во Интер, се поизвесно е дека ќе го облече дресот на овој тим.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, се вели дека трансферот на Роки ќе чини околу 300.000 евра, официјално ќе биде објавен на 2-ри јануари.

Како што се наведува, Роки ќе потпише краткорочен договор, до крајот на сезоната, со опција да го продолжи договорот на додатни година дена.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: