Гатузо: Подобро Балотели отколку Дрогба!

Гатузо има совет за својот поранешен газда и клубот кој се двоуми помеѓу младоста и искуството.

Приказната дека Гатузо одбил да се врати во Милан бидејќи им дал збор на луѓето од Сион дека ќе ја заврши кариерата во наредната сезона добива на се поголема димензија.

Сепак, тој ги прати настаните во Милан.

читајте пулс24

„Знам дека Милан се двоуми помеѓу Балотели и Дрогба. Ако мене ме прашуваат, Берлускони би го советувал да го ангажира Балотели, млад е, и Италијанец е“ изјави Гатузо.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: