Сантош упорен, Милан не попушта…

Милан нема да ја спушти цената за Бразилецот кој сака да се врати во својот поранешен клуб.

Сантош испрати последна понуда, таа гласи 7 милиони евра, но тоа не е доволно.

Милан не се откажува од 10 милиони евра, колку што и му бараше на Фламенго, надевајќи се дека овој клуб ќе остане во игра.

читајте пулс24

Самиот Робињо би ја смалил својата годишна плата поради Сантош за околу два милиони евра.

Сега добива 6 милиони, и има договор со Милан до 2014 година.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: