Конечно се венчаа Бред Пит и Анџелина Џоли

Loading...

Најпознатиот пар на светот конечно ја официјализираше својата врска. Бред Пит и Анџелина Џоли стапија во брак. Тие на католичкиот Божиќ, заедно со своите 6 деца и 12 дадилки заминаа на Карибите каде го кажаа судбоносното да.

 

На церемонијата присуствувале 22 гости. Од семејството на Бред Пит присуствувале неговите родители, брат и сестра, а од страната на Анџелина не бил поканет ниту еден роднина. Тоа и не не изненадува, знаејќи го фактот дека Џоли има долгогодишни проблеми со своето семејство.

Фотографии од интимната свадба на најубавите луѓе на светот очекуваме наскоро. 

 

 

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

 

loading...