Бекам: Eте знам и јас да дадам гол како Шакири

Во 2002 година на стадионот “Сент мери” во Саутемптон сите се сеќаваме на легендарниот гол од корнер на Артим Шакири, кој ја замолче цела Англија а големите ѕвезди во нејзиниот тим останаа вчудоневидени незнаејќи што точно се случи.

По 10 години напорна работа и Дејвид Бекам може да се пофали дека постигнал гол во стилот на Артим Шакири, но против не толку познатиот тим на Исидиро Метапан од Ел Салвадор и придонесе во победата од 5-2 која ја оствари неговиот тим.

Пронајдете не на следниве мрежи: