Мурињо остана на своето – Касиљас „РЕЗЕРВА“!

Жозе Мурињо не попушти при притисокот од клубот и навивачите па продолжи со изоставувањето на Икер од стартната постава на натпреварите, Икер Касиљас натпреварот со Реал Сосиедад ќе го започне на клупата.

Во првите 11 во Реал Мадрид го нема ниту Лука Модриќ кој својата шанса ќе ја дочека од клупата.

Реал Мадрид- Адан, Есиен, Варане, Карваљо, Арбелоа, Кедира, Чаби Алонсо, Ди Мариа, Роналдо, Игуаин.

читајте пулс24

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: