Кирхов во Баерн Минхен

Германскиот клуб Баерн од Минхен го реализираше првото засилување во тимот за идната сезона, тоа е 22-годишниот дефанзивец на Мајнц, Јан Кирхов, овој голман се надева дека би можел да премине во Баерн уште веднаш.

Младиот германски репрезентативец има договор со екипата на Мајнц до лето оваа година.

Баерн Минхен ја искористи потполно ситуацијата со овој млад талентиран дефанзивец и ги обезбеди неговите услови во тимот, но не е исклучени да се постигне договор да Кирхов веднаш премине во Минхен, да не се чека до лето.

„Опција секогаш постои, ако Баерн сака, би можел да се договори со Мајнц“ изјави Кирхов.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: