Реакцијата на Роналдо кога Меси ја добива наградата(видео)

Лионел Меси по четврти пат во својата кариера ја освои наградата „Златна топка“ која му се доделува на најдобриот фудбалер за изминатата година.

Во конкуренција беа Меси, Иниеста и Кристијано Роналдо. Португалецот изјави дека не е фрустриран од Аргентинецот и дека не чуствува ривалитет, но сепак призна дека воопшто не гласал.

Од друга страна, пак, Лионел Меси ниту еден бод не му даде на фудбалерот на Реал Мадрид.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: