Чкембари ќе „грмат“ и на мечот со Брегалница

Loading...

Навивачката групна на Битолски Пелистер, популарните „Чкембари“ на „големо“ се подготвуваат за мечот со Брегалница од Штип кој се игра во Недела со почеток од 17 часот. 

Иако добија забрана од 2 натпревари од ФФМ,  како што велат од Битола на социјалните мрежи, тие се подготвени да го бодрат тимот на секој можен начин.

 

 

 

loading...
Loading...