Един Џеко пред трансфер во Јуве

Според тоа како пренесуваат медиумите, наводно Бепе Мароти (генералниот директор на Јувентус) дал зелено светло да овој тим издвои околу 20 милиони евра за ангажман на напаѓачот.

Според неофицијални информации во тек се преговори за официјализирање натрансферот.

 

 

 

 

 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: