Легендата на Арсенал Фреди Љунберг официјално се повлече од фудбалот (ВИДЕО)

 

Швеѓанецот Фреди Љунберг кој мина неверојатна кариера во Премиерлигашот Арсенал официјално потврди дека се повлекува од фудбалот и оди во пензија на 35 годишна возраст.

„Сеуште би сакал да играм на големи натпревари, но кога немате желба на тренинзите, време е да престанете. Им благодарам на сите луѓе кои беа околу мене и ми даваа поддршка во текот на целата моја кариера“ изјави Љунберг.

Видеото можете да го погледнете тука.

 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: