Роналдо не гласал…

Двајцата најдобри на светот не гласале еден за друг, Португалецот изјави дека не гласал.

Меси гласал за Чави и Иниеста, своите клубски колеги, а како трет го додаде својот колега од репрезентацијата, Агуеро.

„Секако дека го земав во предвид и Роналдо, но предност им дадов на моите соиграчи“ изјави Лионел Меси.

читајте пулс24

Роналдо од друга страна пак не гласа, како капитен на Португалија.

„Не гласав, кога требаше да гласам се повредив и отидов на подготовки за репрезентацијата па на крајот не избрав“ открива Роналдо.

Роналдо неодамна од страна на соиграчите доби максимални 5 бодови.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: