Фото: За кого гласаше Пандев за „Златната Топка“

Капитенот на Македонската фудбалска репрезентација и играч на Наполи, Горан Пандев ги одбра тројцата најдобри во светот за 2012-тата година.

Нашиот капитен, 5 поени му даде на Лионел Меси и со тоа практично го означи за најдобар фудбалер во светот.

Пандев му додели 3 поени на Робин Ван Перси, напаѓачот на Манчестер Јунајтед, додека пак 1 поен му даде на фудбалерот на Барселона, Чави.

читајте пулс24

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: