Што може да очекуваме денес?

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, претежно на исток и југ и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 33 степени.Следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност.
Температурата ќе бидe во постепен пораст. Во среда кон крајот на денот претежно возападните делови и во четврток и во останатите се очекуваат локални врнежи од дожд, умерена нестабилност и благо опаѓање на дневната температура.Следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност.
Температурата ќе бидe во постепен пораст. Во среда кон крај

Пронајдете не на следниве мрежи: