Flappy Bird официјално ќе се врати за iOS и Android!

Loading...

Еве една вест која веројатно ќе ви се допадне – Dong Nguyen, креаторот на популарната Flappy Bird, изјави за магазинот Rolling Stone дека играта најверојатно повторно ќе се врати на iOS и Android мобилните уреди…Минатиот месец тој ја тргна играта од двете „продавници“ за апликации без официјална изјава или причина, со што започнаа лавина на шпекулации, а телефоните со Flappy Bird се продаваа на eBay по илјадници долари. Некои велеа дека играта има украдени елементи од Super Mario, други велеа дека Nguyen едноставно не сака да стане сензација бидејчќи е опасно во својата земја, а трети пак дека е маркетинг тактика.
Без разлика на тоа кои беа неговите причини за тргнување на популарната игра, мило ни е што тој почнува да се премислува.
Повеќе на: GSM.mkМинатиот месец тој ја тргна играта од двете „продавници“ за апликации без официјална изјава или причина, со што започнаа лавина на шпек

loading...
Loading...