Занети со рекордни 800 натпревари во дресот на Интер

Loading...

Неуништливиот Хавиер Занети во четврток го одигра 800 официјален натпревар за  Интер, кој во мечот на гостувањето против Васлуиј славеше со 2:0 во првиот меч од Европа лигата.

Занети во Интер стигна во 1995 година од Банфилд, а капитен стана во 1999 година.

„Среќен сум и горд заради толку важниот дострел, 800 натпревари во кариерата и тоа во толку престижна екипа како што е Интер. Најважно ми е тоа што и натаму чувствувам дека и помагам на екипата“, рече Занети, осврнувајќи се на 17-те години поминати во Интер.

Тој изрази надеж дека на крајот на сезоната ќе подигне уште еден или два трофеја.

„Потоа ќе има време за семејството и размислување што понатаму“, рече Занети.

 

Преземено од МакФакс   www.makfax.com.mk

loading...
Loading...