Пирло до Лампард: Дојди во Јувентус!

Искусниот италијанец имаше само пофални зборови на сметка на Френк Лампард, фудбалерот околу кој се говореше премногу во последните неколку денови.

Фудбалерот на Челзи привлекува големо внимание во последно време.

Договорот на Лампард е при крај со екипата на Челзи, се шпекулира дека играчот од средниот ред би можел да остане во Челзи иако по други шпекулации се вели дека нема да остане.

Во меѓувреме, во фудбалскиот свет се шпекулира на големо се шпекулира и дебатира околу тоа каде Лампард ќе ја продолжи кариерата, се говореше околу заминување во Лацио, сепак Андрео Пирло нема дилеми.

„Доколку сака да се испроба во Италија, му порачувам да дојде во Јувентус“ изјави Пирло кој има само пофални зборови на сметка на Лампард.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: