Ешли Кол и Френк Лампард во Манчестер Јунајтед?

Тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, би сакал во следната сезона да ги има во своите редови искусните Ешли Кол и Френк Лампард.

И на двајцата им истекува договорот со Челзи на крајот од сезоната и сосема е сигурно дека ќе го напуштат тимот откако ќе им истекнат договорите. Алекс Фергусон ќе се обиде да ги придобие да дојдат во Манчестер Јунајтед бидејќи сака во екипата да има уште искусни фудбалери.

Кога е во прашање Лампард, имаше разни приказни, додека во случајот со Кол се чини се поизвесно е дека кариерата би ја продолжил или во Париз Сент Жермен или пак во Реал Мадрид.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: