Сахин на позајмица во Ливерпул

Сахин не успеа да му се наметне на Жозе Мурињо кој како големо засилување го доведе од Борусија Дортмунд минатото лето.

За позајмицата, освен Ливерпул, беше заинтересиран и Арсенал.

 

Преземено од МакФакс   www.makfax.com.mk

Пронајдете не на следниве мрежи: