Денеска стартува 3.коло во Првата македонска фудбалска лига

Другите пет натпревари се играат утре. Двојките за терминот од 17 часот се: Дрита – Напредок, Силекс – Работнички, Пелистер – Брегалница и Шкендија – Металург.
Колото ќе го комплетираат Вардар и Тетекс со дуелот од 20 часот.

Табела: Брегалница 6 бодови, Металург 6, Хоризонт Турново 6, Ренова 4, Напредок 4, Вардар 3, Работнички 1, Шкендија 1, Дрита 1, Пелистер 1, Силекс 0 и Тетекс 0.

Пронајдете не на следниве мрежи: