Штудгарт ја почна со победа одбраната на титулата во Бундесот

Loading...

 
„Милионерите“ поведоа преку Марко Ројс во 11.минута. Гостите на 1:1 изедначија преку Гебре Селасие во 75.минута, додека трите бодови на Борусија и ги донесе Марио Геце на осум минути до крајот на натпреварот.
 
Денеска се играат натпреварите: Гројтер Фурт – Баерн, Аугсбург – Фортуна, Борусија Менхенгладбах – Хофенхајм, Хамбургер – Нирнберг, Фрајбург – Мајнц, Ајнтрахт – Баер Леверкузен и Штутгарт – Волфсбург.
 
Последниот натпревар од колото се игра утре, а тоа дуелот Хановер – Шалке.

loading...
Loading...