Mercedes-Benz CLA

Loading...

 

По многубројните концепти конечно Mercedes покажа официјална фотографија на новиот Mercedes-Benz CLA.

Кај новиот модел може да се забележи дека  основата на каросеријата е платформата на хечбекот А-Class. Но, должината на CLA е за 30 цм поголема од А класата.

Производството на овој модел можеме да го очекуваме на почетокот на 2013 година во фабриката во Унгарија, Кечкемет.

Агресивниот моделMercedes-Benz CLAима четирицилиндерски 2.0 литарски турбо мотор кој произведува 335 КС. Неговиот менувач ќе располага со 7 брзини со двојна адхезија и ќе има погон на сите четири тркала.

 

 

loading...
Loading...