Барселона и Реал Мадрид на гостински терен во 2.коло од Примера

Loading...

Синоќа се одиграа четири дуели од 2.коло и беа постигнати следниве резултати: Реал Сосиедад – Селта 2:1, Бетис – Рајо Ваљекано 1:2, Еспањол – Сасагоса 1:2 и Малага – Мајорка 1:1.
 
Колото ќе биде комплетирано со двата натпревара кои се играат утре: Ваљадолид – Леванте и Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао.

loading...
Loading...