Реал “падна” пред Гетафе

За разлика од „кралскиот клуб“ Барселона со пресврт дојде до победа од 2:1 против Осасуна.

На другите натпревари беа постигнати резултатите: Валенсија – Депортиво 3:3, Гранада – Севиља 1:1, Малага – Мајорка 1:1, Еспањол – Сарагоса 1:2, Бетис – Рајо Ваљекано 1:2 и Реал Сосиедад – Селта 2:1.

Вечерва се играат натпреварите: Ваљадолид – Леванте и Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао.

Табела: Барселона 6 бодови, Рајо Ваљекано 6, Мајорка 4, Малага 4, Депортиво 4, Севиља 4,…

Пронајдете не на следниве мрежи: