13 англиски фудбалери се уапсени поради сомнеж за местење натпревари!

Шестмина од уапсените фудбалери веќе се испрашани во декември минатата година, поради информации кои се имаат појавено во весникот Sun.Еден од нив е екс колумбискиот напаѓач на Олдхам – Кристијан Монтана, како и напаѓачот на Блекбурн кој моментално му е позајмен на Милвал – Дедли Јуниор Кембел. Тие се пуштени на кауција до судењето во април.
Останатите седуммина се на возраст од 18 до 30 години и играат за клубови во северозападна Англија.
Инаку, Монтано доби отказ во декември бидејќи беше утврдено дека земал пари во замена за добивање на жолт картон.Еден од нив е екс колумбискиот напаѓач на Олдхам – Кристијан Монтана, како и напаѓачот на Блекбурн кој моментално му е позајмен на Милвал &nd

Пронајдете не на следниве мрежи: