Пристигна новата Мазда 6

Loading...

Новата Мазда 6 се карактеризира со нов и агрсивен изглед кој можете да го забележите на сликите. Меѓуоскиното растојание ќе биде 2830 милиметри кое е за 105 поголемо од претходниот модел.

Новата Мазда ќе биде долга 4865 милиметри, широка 1840 и висока 1450. Таа ќе има два нови четвороцилиндрични бензиски мотори 2.0 литарскиот SKYACTIVE-G со 148 КС и 210 Нм обртен момент, како и 2.5-литарски SKYACTIVE-G со 189 КС и 256 Нм.

Двата агрегата ќе бидат достапни со шестостепениот мануелен или шестостепен аутоматски пренос.

 

 

 

 

loading...
Loading...