Милан го позајми Кркиќ од Рома

Италијанскиот вицешампион Милан во средата објави дека на една година го позајмил од ривалот во Серија А – Рома, шпанскиот напаѓач Бојан Кркиќ.

Дваесет идвегодишниот Бојан Кркиќ најдобриот стрелец во младите категории на на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, за која дебитираше на 17-годишна возраст, минатата година за италијанска Рома постигна седум погодоци во 33 настапи.

макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: