Ауди R8 со V10 мотор и HRE фелни

Loading...

 

Ауди R8 е од неодамна освежен, што ни најмалку не значи дека неговиот претходник е помалку забавен.

Во новиот, освежен R8 вграден е 5.2 литарски V10 мотор, основан врз база на моторот на Ламбурџини Галјардо со што овој модел може да се пофали со 518 КС и 530 Нм обртен момент.

Новиот R8до „стотка“ развива само за 3,9 секунди, а максималната брзина изнесува 317км/h. Фелните се од тјунинг куќата HRE Wheels, кои се специјализирани само за оваа област.

 

 

loading...
Loading...