15 легенди на Холивуд кои никогаш немаат добиено Оскар

Loading...

Секоја година, оние награди кои побудуваат најмногу интереси се Оскарите за најдобар филм, актер и актерка. Меѓутоа ретко кој знае дека некои од најголемите легенди на филмското платно немаат никогаш добиено Оскар.
Еден од највпечатливите на овој список е Леонардо Ди Каприо, познат по улогите во „Титаник“, „Ромео и Јулија“, „Бандите на Њујорк“, „Фати ме ако можеш“… Тука е и Бред Пит, кој освен убаво лице, важи и за навистина добар актер, како и Том Круз. Од дамите, Мерлин Монро го заврши својот живот без ниту една единствена номинација за Оскар, а Мишел Фајфер се уште ја чека првата.
Погледнете ја листата на 15те легенди на Холивуд кои никогаш не освоиле Оскар:
1. Леонардо Ди Каприо
2. Бред Пит
3. Џон Малковиќ
4. Том Круз
5. Џони Деп
6. Вил Смит
7. Еди Марфи
8. Питер О'Тул
9. Кирк Даглас
10. Ричард Бартон
11. Џејмс Дин
12. Мишел Фајфер
13. Мерлин Монро
14. Глен Клоуз
15. Грета Гарбо
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Секоја година, оние награди кои побудуваат најмногу интереси се Оскарите за најдобар филм, актер и актерка. Меѓутоа ре

loading...