Роналдо: Ова нема никаква врска со парите

„Јас сакам само да им порачам на фановите на Реал дека мојата мотивација, посветеност нема да бидат паднати воопшто“ изјави Кристиано Роналдо на неговата официјална фан-страна.

„Не е поради парите, еден ден тоа и ќе се докаже. Во овој момент, сакам да им гарантирам на фановите на Реал Мадрид дека моите желби и мотивации за освојување на трофеи нема да престанат. Имам премногу почит кон самиот себе и кон Реал Мадрид“ изјави Роналдо.

Пронајдете не на следниве мрежи: