Мајкл Овен потпиша за Стоук

Мајкл Овен конечно потпиша за тимот на Стоук согласувајќи се на 12 месечен договор со овој тим вклучувајќи гол-бонуси.

Поранешниот играч на Реал Мадрид, на „твитер“ објави: „Бевме во преговори еден значителен период, тоа беше клуб во кој од секогаш сум сакал да заминам таму. Би сакал да работам во тим каде е Тони Пулис. Има премногу добар тим во кој едвај чекам да им се придружам“ изјави Овен.

Пронајдете не на следниве мрежи: