Сити, Челзи и Реал во “ТРКА“ за потписот на Фалкао?!

„Неговата животна желба е еден ден да заигра за големиот Реал од Мадрид, доколку не потпише со Реал Мадрид, тој би играл за Челзи или пак Манчестер Сити, бидејќи има исто така голема желба да заигра и во Премиер Лигата“ изјави таткото на Фалкао.

Фалкао е несомнено една од најголемите фудбалски ѕвезди во моментов, за неговиот драгоцен потпис се очекува сериозно во “НЕВЕРОЈАТНА ТРКА“ да влезат европските и светски фудбалски гиганти како Манчестер Сити, Челзи или пак евентуално Реал од Мадрид, според се поголемите гласини, најверојатно тимот на Челзи е во голема предност пред останатите, бидејќи како што пренесуваат медиумите на островот, тимот на Абрамовиќ веќе е влезен сериозно во оваа трка за потписот на Фалкао.

Пронајдете не на следниве мрежи: