17 години од триумфот на Тајгер Вудс

Ова беше еден од најголемите успеси во кариерата на славниот голфер.На денешен ден, во 1997 година, тогаш 21годишниот Елдрик „Тајгер“ Вудс победи на престижниот Masters турнир во голф во Аугуста, Џорџија.
Тајгер Вудс постави нов светски рекод. Со само 12 замавнувања успеа да го освои трофејот.

 
Тоа беше прв успех на Будс во еден од четирите најпрестижни турнири за голф: Masters Tournament, US Open, British Open и PGA шампионатот.
Неговиот настап во Аугуста ќе се памети и како најдобриот перформанс на еден професионален голфер во минатиот век.
На денешен ден, во 1997 година, тогаш 21годишниот Елдрик „Тајгер“ Вудс победи на престижниот Masters турнир во голф во Аугуста, Џорџија

Пронајдете не на следниве мрежи: