Ауди RS5 кабриолет – први официјални фотографии

Loading...

 

Ауди конечно реши да го претстави својот нов RS5кабриолет. Новиот кабриолет може да го подигне или спушти својот кров за само 15 секунди, при брзина од 50 км/ч.

 

Кога кровот е спуштен зафаќа 60 од 380те литри од капацитетот на багажникот но, сигурни сме дека вас повеќе ве интересира што има под својата хауба.

Тука нема изненадувања во споредба со купе верзијата, 4.2 литарски V8 со 450 КС. RS5 до стотка разавиа за само 4.9 секунди што го прави за пола секунда поспор од купето. Неговата максимална брзина е ограничена на 250 км/ч.

 

loading...
Loading...