Руни: Роналдо го обожава своето лице на огледалото

Англичанецот Вејн Руни, фудбалер на Манчестер Јунајтед, во својата автобиографија го спомена и својот поранешен тимски колега, за кого напиша интересна сторија.

„Роналдо мораше во соблекувалната д аима и огледало, притоа при излегувањето на терен имаше пракса- прво ќе го облече дресот, па копачките, а потоа ќе застанеше пред огледало и се воодушевуваше на самиот себе. Меѓутоа, тој е голем пријател“ напишал Руни во својата автобиографија.

Пронајдете не на следниве мрежи: