18-годишен Словенец го загуби животот додека играл руски рулет

Еден државјанин на Словенија настрадал во моментот кога зел наполнет пиштол и си пукал во главата.Полицијата ги истражува сомнежите дека станува збор за играта „Руски рулет“, пренесоа словенечките медиуми.
Трагедијата се случила во раните утрински часови, во викендичка која се наоѓа недалеку од Ново Место.
Тамошната полиција потврди дека е наредена обдукција на настраданиот и дека случајот не го третираат како обично самоубиство.
Порталот Dolenjskanews јави дека 18-годишно момче од Ново Место ставил пиштол на чело и пукал.
Меѓутоа, полицијата не сакаше да ги потврди тврдењата на некои медиуми дека до трагедија дошло затоа што настраданиот се наоѓал во поголемо друштво на млади кои се наоѓале во алкохолизирана состојба и кои во еден момент почнале да играат „руски рулет“, ставајќи само еден куршум во пиштолот, а дека настраданиот прв посегнал по оружјето.Полицијата ги истражува сомнежите дека станува збор за играта „Руски рулет“, пренесоа словенечките медиуми.
Трагедијата се случ

Пронајдете не на следниве мрежи: