У 21: Познати сите учесници во баражот

 

Познати се сите учесници во баражот за пласман на Европското првенство во 2013 за фудбалери до 21 година.

Македонските фудбалски надежи не успеаја да се најдат меѓу 14-те селекции кои ќе разигруваат за пласман на континенталното првенство кое ќе се одржи во Израел. 

Македонија, во понеделникот, во решавачкиот меч убедливо загуби во Србија со 1:5. 

Покрај Србите кои го освоија првото место во Групата 4, бараж изборија и победниците на останатите осум групи: Чешка, Англија, Франција, Германија, Италија, Холандија, Русија и Шпанија, како и четирите најдобро второпласирани селекции: Данска, Норвешка, Словачка и Швајцарија. 

Бараж двојките ќе бидат извлечени на 14 октомври во Нион, а мечевите ќе се играат на 12 и 16 октомври.

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: