Един Џеко „виткаше кичми“, публиката на нозе го скандираше неговото име… (ВИДЕО)

Loading...

Селекцијата на БиХ го доби дуелот со Латвија на домашен терен со високи 4-1, иако гостите први поведоа уште во 5-тата минута од мечот.

Она што најмногу остави впечаток од овој меч е одличната партија на Босанската фудбалска легенда Един Џеко, миленикот на тамошната публика.

Целата публика стана на нозе кога Един Џеко им ги „виткаше кичмите“ во 90-тата минута на дефанзивците на Латвија притоа постигнувајќи одличен погодок, коментаторот со насмевка, публиката стана на нозе и скандирајќи го името на фудбалерот кој игра со срце за својата држава…

loading...
Loading...