Првиот човек на српскиот фудбал го забававуваат скандирањата „Толе, лопове…“

Loading...

Првиот човек на фудбалскиот сојуз на Србија, Томислав Караџиќ изјави во разговор за „АЛО“ дека воопшто не му сметаат погрдните скандирања на навивачите кон него.

„Се навикнав на сиве овие погрдни скандирања на навивачите. Толку се навикнав што дури и ми станаа забавни…“ изјави Томислав Караџиќ.

Инаку, селекцијата на Србија е во група со нашата селекција, првиот меѓусебен дуел го играме на 16.10.2012 година на „Филип Втори“ арената.

Извор:blic.rs

loading...
Loading...