„Ел Мундо Депортиво“: Вилшер, Вермален и Диаби наскоро во Барселона!

Како што пренесува „Ел Мундо Депортиво“, наскоро тимот на Барселона тргнува во „поход“ за потписите на триото од Арсенал, „топџиите“ Џек Вилшер, Томас Вермален и Абу Диаби.

Сите тројца се рехабилитираа од сериозни повреди, па се чини дека тоа беше клучен фактор за тоа да „Каталонците“ не се ангажираат посериозно околу нивниот потпис во летниот преоден рок што веќе измина.

Како што пренесува „Ел Мундо Депортиво“, тимот на Барселона се очекува да го ангажира ова трио уште во наредниот трансфер-период.

Пронајдете не на следниве мрежи: