Бундес лига, трето коло: Новевски со Мајнц гостува во Минхен

 

Германската Бундес лига ќе продолжи со натпреварите од третото коло. Оваа првенствена рунда во Германија, во петок, ќе ја отворат Аугзбург и Волфсбург.

Дербито на ова коло ќе се одигра во сабота, во Дортмунд, каде актуелниот првак Борусија ќе го пречека Баер Леверкузен. Македонскиот репрезнетативец Николче Новевски со својот Мајнц има тешко гостување во Минхен, кај Баерн. 

По три кола во Бундес лигата само екипите на Баерн и Ајнтрахт имаат по две победи. 

Петок, 14. септември:
Аугзбург-Волфсбург

Сабота, 15.септември:
Борусија Дортмунд-Баер Леверкузен
Баерн Минхен-Мајнц
Борусија Менхенгладбах-Нинберг
Штутгарт-Фортуна
Хановер-Вердер
Гројтер Фирт-Шалке

Недела, 16. септември:
Фрајбург-Хофенхајм
Ајнтрахт-Хамбургер. 

 

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: