ВИДЕО: Нереди на дуелот Раднички-Ѕвезда

Loading...

Пред почетокот на дуелот од Првата Српска Лига помеѓу екипите на Раднички и Ѕвезда претходеше голем инцидент на стадионот на Раднички, дојде до нереди предизвикани од двете навивачки групи.

Според информациите кои ги пренесува „Блиц“, полицијата успеала да спречи поголеми нереди, но тие се префрлиле на делот од стадионот каде продолжија…

По интервенцијата нередите се смирија и натпреварот поминал без проблеми, Ѕвезда дојде до триумф на овој меч со високи 0-3.

loading...
Loading...