Audi SQ5 ексклузивно пристигнува во Париз

Loading...

 

Станува збор за новиот модел на германската компанија Audi SQ5 кој ќе се разликува одрегуларниот SQ5 по својот ексклузивен изглед и луксузен ентериер.

Под хаубата ќе остане истиот 3.0 – литарски V6 дизелски агрегат со два турбо компресори, 313 КС и 650 Nm вртежен момент.

Овој автомобил ќе има и многу ексклузивна цена, односно 92 илјади евра.

loading...
Loading...