Инзаги: „Старата Дама“ е подобра од Милан!!!

Loading...

Италијанската фудбалска легенда, легендарниот „Пипо“ даде интересна изјава во јавноста говорејќи околу односот на силите меѓу Милан и Јувентус, напоменувајќи дека токму тимот на Јувентус е посилен од тимот на Милан.

„Се случија навистина големи промени во екипата на Милан во текот на летото, си отиде „старата гарда“, си отидоа и Ибрахимовиќ, Силва, Касано… Во овој момент, како што стојат работите, мислам дека Јувентус е подобар во однос на Милан“ изјави Инзаги.

loading...
Loading...